Nabízíme reálný způsob uložení uhlíku z uhlíkové stopy podle zásad PyCCS (Pyrogenic CCS). Biomasa rostlin uhlík zachytila fotosyntézou. Nedokonalé spálení biomasy „na uhel“ zafixuje uhlík v biouhlu.

Ten pak ukládají farmáři do půdy. Každé kilo skutečně existuje. Vyrobil je některý z našich uhlířů.

Farmáře si vyberete sami. My zařídíme, aby se k němu „váš biouhel“ dostal. Farmáři nabízí svým ukladatelům různé výhody v podobě slev, svých produktů, osobních návštěv na farmách a podobně.

Biouhel bude už navždy vašim majetkem. Farmář jej uloží pro vás! Zpátky jej však už nikdy nedostanete. Protože to se fakt nedá 🙂

Každé kilo uloženého uhlíku z biomasy znamená odstranění 3,6 kila CO2*. Biouhel ho obsahuje typicky asi 80%. Každé kilo biouhlu, který vyrábějí naši uhlíři, ukládá 2,72 kg CO2. Zde je k tomu analýza.

Uhlík můžete uložit i v zeleni na veřejných prostranstvích v obcích a městech. Vyberete si konkrétní projekt nebo jen obecně veřejnou zeleň. Volné množství uhlíku v hotových projektech je k dispozici.

Máme speciální nabídku pro ukladatele – začátečníky: Jedná se o kompenzaci emisí z osobní dopravy. Výfuk auta je místem, kde vzniká velká část uhlíkové stopy. Některé cesty autem můžeme omezit, jiné zase ne. Ale ty můžeme kompenzovat.

Samozřejmě vám taky biouhel rádi jako kompenzaci můžeme osobně předat a vy si jej pak uložíte dle vlastního uvážení.

Chcete vidět jak to děláme? Podívejte na na příspěvek Jana Káni na Udržitelné konferenci.

* výpočet vychází z atomové hmotnosti uhlíku (12,01), kyslíku (15,99) a molekuly oxidu uhličitého (43,99)